Google Pay

Google Pay jest narzędziem dedykowanym do płatności mobilnych opracowanym przez firmę Google. To bardzo intuicyjne, proste i wygodne rozwiązanie, które służy do transakcji zbliżeniowych telefonem, tak jak tradycyjną kartą debetową czy kredytową. Płatność telefonem jest szybsza niż płatność zbliżeniowa kartą – wystarczy wzbudzić telefon i zbliżyć go do terminala, by płatność została zrealizowana.

Usługi takie jak Google Pay czasami określane są również terminem „tokenizacja”. Słowo „token” klientom Banków kojarzy się głównie z urządzeniem generującym kody jednorazowe do potwierdzania transakcji w serwisie internetowym, niż z płatnościami kartami płatniczymi.

W przypadku płatności kartami tokenizacja polega na zastąpieniu wrażliwych danych np. numeru karty, innym ciągiem cyfr – bezpiecznym tokenem płatniczym: kartą zwitualizowaną – w wyniku czego dane rachunku karty pozostają niedostępne.

Wymagania techniczne

Wymagania techniczne aplikacji Google Pay nie są wygórowane. Wystarczy posiadać telefon z systemem Android w wersji min. 5.0 lub wyższej oraz modułem NFC. Poza tym trzeba być klientem jednego z Banków, który wdrożył u siebie płatności mobilne od Google. Dodatkowo trzeba posiadać darmowe konto mailowe Google oraz zainstalować również darmową aplikację Google Pay.

Proces płatności

Proces płatności jest prosty i intuicyjny. Po zainstalowaniu aplikacji nie trzeba uruchamiać aplikacji - wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala. Tak, jak przy transakcjach zbliżeniowych kartą, dla kwot powyżej 50 zł należy dodatkowo wpisać PIN karty na klawiaturze terminala.

Regulacje

Klient nie podpisuje żadnych dodatkowych dokumentów w Banku. Akceptacja regulaminu tokenizacji następuje w aplikacji Google Pay – przed zarejestrowaniem karty.
Szczegółowe dane dotyczące samego procesu płatności w Google Pay oraz wszelkie inne informacje dotyczące tego procesu znajdują się na specjalnej stronie www.najblizejludzi.pl/googlepay/

Kursy walut

Kursy walut2018-12-13 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1588
1 USD3.6664
1 CHF3.6646
1 GBP4.6183
więcej