Skip to main content
  • Google Pay

Google Pay jest narzędziem dedykowanym do płatności mobilnych opracowanym przez firmę Google. To bardzo intuicyjne, proste i wygodne rozwiązanie, które służy do transakcji zbliżeniowych telefonem, tak jak tradycyjną kartą debetową czy kredytową. Płatność telefonem jest szybsza niż płatność zbliżeniowa kartą – wystarczy wzbudzić telefon i zbliżyć go do terminala, by płatność została zrealizowana.

Usługi takie jak Google Pay czasami określane są również terminem „tokenizacja”. Słowo „token” klientom Banków kojarzy się głównie z urządzeniem generującym kody jednorazowe do potwierdzania transakcji w serwisie internetowym, niż z płatnościami kartami płatniczymi.

W przypadku płatności kartami tokenizacja polega na zastąpieniu wrażliwych danych np. numeru karty, innym ciągiem cyfr – bezpiecznym tokenem płatniczym: kartą zwitualizowaną – w wyniku czego dane rachunku karty pozostają niedostępne.

Przydatne informacje

Wymagania techniczne

Wymagania techniczne aplikacji Google Pay nie są wygórowane. Wystarczy posiadać telefon z systemem Android w wersji min. 5.0 lub wyższej oraz modułem NFC. Poza tym trzeba być klientem jednego z Banków, który wdrożył u siebie płatności mobilne od Google. Dodatkowo trzeba posiadać darmowe konto mailowe Google oraz zainstalować również darmową aplikację Google Pay.

Proces płatności

Proces płatności jest prosty i intuicyjny. Po zainstalowaniu aplikacji nie trzeba uruchamiać aplikacji - wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala. Tak, jak przy transakcjach zbliżeniowych kartą, dla kwot powyżej 50 zł należy dodatkowo wpisać PIN karty na klawiaturze terminala.

Regulacje

Klient nie podpisuje żadnych dodatkowych dokumentów w Banku. Akceptacja regulaminu tokenizacji następuje w aplikacji Google Pay – przed zarejestrowaniem karty.

Znajdziesz nas też tutaj
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie z siedzibą w Suchedniowie przy ul. Mickiewicza 8, 26-130 Suchedniów, wpisany przez Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000120258, NIP 663-11-31-631, REGON 000497710